Торгівля піротехнічними виробами

Законодавство:

  • ЗУ «Про захист прав споживачів»;
  • Постанова КМУ від 3 серпня 2011 р. N 839 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів»;
  • Постанова КМУ від 13 січня 2016 р. № 95 «Про затвердження модулів оцінки відповідності, які використовуються для розроблення процедур оцінки відповідності, та правил використання модулів оцінки відповідності»;
  • ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 02.03.2015 р.;
  • КУпАП;
  • Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 23.03.2012 N 385 «Про призначення органів з оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів»;
  • ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

 

Щодо документівна товар:

Відповідно до ч.4 ст.14 ЗУ «Про захист прав споживачів» продукція, щодо якої нормативно-правовими актами, в тому числі технічними регламентами, встановлені вимоги стосовно безпеки для життя, здоров’я та майна споживачів і навколишнього природного середовища, повинна вводитися в обіг та реалізовуватися з додержанням зазначених вимог.

Виходячи з цього, всі піротехнічні вироби мають відповідати Технічному регламенту (ТР) піротехнічних виробів, що затверджений Постановою КМУ від 03 серпня 2011 року N 839.

Відповідно до даного Техрегламенту піротехнічні вироби мають пройти процедуру оцінки відповідності у визначеному органі з оцінки продукції вимогам ТР (експертна служба МВС).

 

Отже, необхідними документами для реалізації піротехнічних засобів є:

  • Сертифікат відповідності, виданий уповноваженим органом (МВС)
  • Декларація про відповідність відповідно до вимог ТР (виготовляється виробником піротехнічного виробу або його уповноваженим представником - резидентом України чи постачальником)

 

Окрім того, варто зазначити про необхідність правильного маркування на піротехнічних виробах або, у разі неможливості, на пакуванні (найменування та адреса виробника піротехнічного виробу або  у разі,  коли  виробник  не  зареєстрований на території України,  - також найменування та адреса  уповноваженого  ним  представника  - резидента України; найменування та тип піротехнічного виробу; вікові обмеження,  визначені  у  пункті  10  цього Технічного регламенту;      клас піротехнічного виробу; інструкція щодо  використання  та  зберігання  піротехнічного виробу;      місяць та рік виготовлення піротехнічного виробу; строк зберігання піротехнічного виробу;      радіус небезпечної зони дії піротехнічного виробу; вага піротехнічної суміші та/або вибухової речовини.) та містити Національний знак відповідності та ідентифікаційний  номер  органу,  що провів оцінку відповідності піротехнічного виробу:та ідентифікаційний  номер  органу,  що провів оцінку відповідності піротехнічного виробу (071 чи  072 або UA.TR. 071 чиUA.TR. 072 відповідно).

Також піротехнічні вироби заборонено продавати або передавати особам, які не досягли: 1 класу - 12 річного віку, 2 класу  – 16 років, 3 класу – 18 років.

Окремих ліцензій на реалізацію такої продукції не передбачено.

 

Відповідальність:

Ст. 172^1 КУпАП Порушення процедур оцінки відповідності … від 340 до 850 грн.

Ч. 3 ст.44 ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»:

- розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам – від 2550 до 4250 грн.

- розповсюдження продукції, щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам – від 1275 до 2550 грн.

- розповсюдження продукції без декларації про відповідність – від 2550 до 4250 грн.